CHP’li Bektaşoğlu ve Partililere Istakalarla Saldırı

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, referandum çalışmaları kapsamında girdiği bir kahvehanede, ‘evet’ oyu vereceğini söyleyen vatandaşın yakasına yapıştı. Bektaşoğlu ve danışmanları kahveden ıstakalarla kovuldu.


CHP Giresun Milletvekilli Bülent Yener Bektaşoğlu, Giresun’un Bulancak ilçesinde referandum çalışmalarına katıldı.
Gezisi sırasında bir kahvehaneye giren Bektaşoğlu ve danışmanları, vatandaştan 16 Nisan referandum unda ‘hayır’ oyu vermelerini istedi.
ISTAKALARLA KAHVEHANEDEN KOVULDULAR

Ancak ‘evet’ oyu vereceklerini söyleyen vatandaşlar, Bektaşoğlu ve ekibinden propaganda yapmamalarını istedi. Bu sırada Sebahattin Korkmaz isimli vatandaşla Bektaşoğlu arasında tartışma yaşandı.
Vatandaşın yakasına yapışan Bektaşoğlu ve danışmanları daha sonra okey ıstakalarıyla kahvehaneden kovuldu.

CHP’li Bektaşoğlu Kahvehanede Vatandaşlarla… paylaşan: haberler
CHP’li Bektaşoğlu Kahvehanede Vatandaşlarla… paylaşan: haberler
Olay sonrasında yazılı açıklama yapan Milletvekili Bektaşoğlu, referandum çalışması yaparken saldırıya uğradıklarını söyledi. Açıklamada, 4-5 kişilik grubun önce sözlü, küfürlü, sonra da fiziki saldırıda bulunduğu belirtilerek, provokatif saldırının önceden planlandığı ileri sürüldü. Bektaşoğlu, “O anda değil, önceden planlanmış, kayıta hazır cep telefonunun bile düşünüldüğü bir organizasyon ve mizansenle gerçekleştirildi” iddialarına yer verildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yaşadıklarını anlatan CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir, referandum çalışması için kahve ziyaretleri yaptıklarını belirterek, “Bir kahveye girdik. 5 masada oturanlarla görüştük. Son masaya gittiğimizde içlerinden biri, ‘Buraya niye geldiniz? …rin gidin’ dedi. Vekilimiz Bektaşoğlu’nun yapılanın yakışıksız olduğunu söylemesi üzerine ıstakalarla saldırmaya kalktılar. Olayın fazla büyümemesi için kahveden ayrıldık. Bir süre sonra ‘geçmiş olsun’ telefonları geldi. Görüntüler sosyal medyaya atılmış. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi olduk. 3 kişi gözaltına alındı. Yaşanmasını istemediğimiz üzücü bir olay” dedi.

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir