Derelispor BAL Ligi Kapısına Dayandı

İlçemizin marka değerlerinden biri olma yolunda, son iki sezondaki yapılanmasıyla büyük işler başaran Derelispor, Giresun Süper Amatör Küme’de 2016-2017 Sezonu’ndaki şampiyonluğunu ilan etti. Sezonu gol rekorları kırarak tamamlayan Derelisporumuz, şampiyonluk grubunda oynadığı 5 maçı da kazanarak yeni bir rekorun sahibi oldu ve sezonu şampiyon olarak tamamladı. Son olarak evinde Keşap Belediyaespor’a karşı şampiyonluk maçına çıkan gururumuz Derelispor, kritik maçı kazanmasını bilerek üst üste ikinci kez Giresun Süper Amatör Küme şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.


Dereli İlçe Stadı’nda şampiyonluk maçına çıkan Derelispor, ilçe halkının yoğun ilgisiyle şampiyonluğunu doyasıya kutladı. Maç öncesinde ilçe girişinde taraftarın araç konvoyuyla karşılanan takım otobüsü stada davul-zurna ve korna sesleriyle geldi. Tam bir şölen havasında geçen maç öncesi ve maç sonrasında şampiyonluk doyasıya kutlandı. 2-1 kazanılan maç sonunda taraftar ve futbolcular sahanın ortasında el ele vererek karşılama ve horon eşliğinde zaferi kutladı. Maç sonunda yine takım otobüsü araç konvot-ylarıyla ilçede şampiyonluk turu attı. Atılan tutun ardından Belediye Meydanı’nda kutlamalar havai fişekler eşliğinde devam etti.

Kutlamalar sonunda verilen şampiyonluk yemeğinin sponsoru olan Başkanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU, yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederek, İlçemizi iki sezondur Giresun’da marka haline getiren takımın yönetimi, futbolcuları ve teknik heyetine şükranlarını iletti. Sporun dostluk, kardeşlik ve hoşgörü yönüne değinen Başkanımız, ” Yeşil sahalarda kazanılan bu başarıların yanında bizleri mutlu eden başlıca unsurlar, futbolcuların düzenli olarak idman programlarıyla hazırlıklarını yaparak, sporun kişinin beden ve ruhsal ahlakı üzerine etkisinin olumlu şekilde yansıtmaları oldu. Bunu yanında en önemlisi; yönetimiyle, teknik heyeti ve futbolcusuyla birlikte hareket eden bu camianın aile olgusunu birinci öncelik yaparak hep beraber bir bütün olarak dolayısıyla tam bir takım olup herkese örnek olarak şampiyon olmaları en büyük sevinç kaynağımız oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkanımız ayrıca yıllarını Derelispor’un başarısı için harcamış malzemeci Mehmet (Boru) FİDAN’a da parantez açarak emeklerinden dolayı kendisini tebrik etti.

İlçemizi Giresun’da en iyi şekilde temsil etmeyi başaran sarı kırmızılı gururumuz çıtayı yükselterek İlçemizi Türkiye çapında başarılı bir şekilde tanıtmaya karar verdi. Sınırlarını Giresun’un dışına taşırmayı hedef bilen Derelisporumuz, Samsun, Ordu, Erzincan Tokat ve Amasya gibi illerin en büyük takımları ile aynı kulvarda mücadele edebilmek ve ilçemizi en iyi şekilde il dışında temsil edebilmek için gözünü Bölgesel Amatör Lig’e dikmiş durumda…

Bölgesel Amatör Lig’deki bir diğer Giresun temsilcisi 1926 Bulancakspor ile baraj maçı oynayacak olan Derelispor, bu maçtan galibiyetle ayrılıp hedeflerine ulaşmak istiyor.

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir