Dereli’ye Hibe Kredi İle Mezbahane ve Canlı Hayvan Pazarı

Mezbahane ve Canlı Hayvan Pazarı Projesi için zemin etüt çalışması Bahçeli Mahallesi’nde sürüyor…
Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP)’nın 1,5 Milyon TL’lik hibesi kapsamında hayata geçirilecek olan Mezbahane ve Canlı Hayvan Pazarı Projemiz ile ilgili çalışmalar başladı.

İlçemiz Bahçeli Mahallesi’nde bulunan Mezbahane ve Canlı Hayvan Pazar Yeri’nde Belediyemiz İnşaat Mühendisi nezaretinde görevliler tarafından zemin etüt çalışması yapıldı.

Mevcut zeminin projeye uygunluğunun test edileceği etüt çalışmasının ardından projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara hızlı bir şekilde devam edileceği öğrenildi.

DOKAP NEDİR ?

Doğu Karadeniz Bölgesel Gelişme Planı (DOKAP) hedefleri şöyle:
* Doğu Karadeniz Bölgesi illerinden Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt illerini kapsayan DOKAP Ana Planı, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) koordinasyonunda , Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) tarafından hazırlandı .

* Bölgede, 2001-2005 döneminde nüfus kaybının durdurulması, 2011-2020 döneminde ise sınırlı miktarda iç göç veya geri dönüş olması öngörülüyor.

* Bölge için 2001-2005 döneminde yıllık ortalama yüzde 4; 2006-2010 döneminde de yüzde 6-7 büyüme hedefleniyor.

* Halen Türkiye ortalamasının yüzde 66’sı kadar olan bölge ortalama geliri için, 2020 yılında hedef yüzde 83’e ulaşması.

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir