Giresun’da Denizde Boğulan Genç Toprağa Verildi

Giresun’un Tirebolu ilçesinde denizde boğulan Onur Öztürk’ün (18) cenazesi toprağa verildi.Giresun’un Tirebolu ilçesinde serinlemek için denize giren 2 genç, akıntıya kapılarak kayboldu.

Alınan bilgiye göre, Onur Öztürk (17) ve arkadaşı Ümit Kılıç (18) serinlemek için Yılgın sahilinde denize girdi. Onur Öztürk akıntıya kapılınca arkadaşı Ümit Kılıç kurtarmak istedi. Ancak ikisi birlikte gözden kayboldu. Sahildekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen AKUT, Giresun Belediyesi Arama Kurtarma ekibi ve jandarma arama çalışmalarını havadan ve karadan sürdürdüler. 2 gün boyunca aramalar sonuç verdi. Kaybolan gençlerin cansız bedenlerbulundu.

 

Giresun’un Tirebolu ilçesinde denizde boğulan Onur Öztürk’ün (18) cenazesi toprağa verildi.

Tirebolu Devlet Hastanesi morgundan alınan Öztürk’ün cenazesi, Yağlıdere ilçesine bağlı Üçtepe beldesine getirildi.

Buradaki Merkez Camisi’nde öğleyin kılınan cenaze namazı sonrası Öztürk’ün cenazesi, Pelitçik Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

Cenaze törenine Öztürk’ün ailesi ve yakınlarının yanı sıra Yağlıdere Kaymakamı Hasan Uğuz, Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Yağlıdere Belediye Başkan Vekili İbrahim Aydın, Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk ve belde halkı katıldı.

Tirebolu ilçesinin Yılgın köyü sahil kesimde, 28 Temmuz’da birlikte denize giren Onur Öztürk ve Ümit Kılıç, dalgalara kapılarak kaybolmuştu. Öztürk’ün cesedi dün, Kılıç’ınki ise bugün bulunmuştu.

 

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir