Giresun’da Denizde Kaybolan Balıkçı

Giresun’da sabah balığa çıkan balıkçı geri dönmeyince arama çalışmaları başlatıldı.Giresun’da sabah balığa çıkan balıkçı geri dönmeyince arama çalışmaları başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, Muzaffer Çakır (50) adlı balıkçı, Giresun’un Erik limanından sabah saatlerinde ‘Lokum 28’ teknesiyle balığa çıktı. Ancak bir süre sonra balıkçı arkadaşlarından İsmail Yücel, Muzaffer Çakır’ın teknesini boş olarak buldu. Bunun üzerine diğer balıkçı arkadaşlarına bilgi vermesi üzerine arama çalışmaları başlatıldı. Muzaffer Çakır’ın teknesi limana çekilirken, jandarmanın ve sahil güvenlik ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları sürüyor.

Giresun’da balık tutarken denizde kaybolan Muzaffer Çakır’ı bulmak için bugün gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmasında bir sonuç alınamadı.

Denize düştüğü tahmin edilen Muzaffer Çakır’ı bulmak için bu sabah erken saatlerde Sahil Güvenlik, AKUT, AFAD ve Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü dalgıç ekibi tarafından arama kurtarma çalışması yeniden başlatıldı.

Gün boyu devam eden aramalarda bir sonuç alınamadı. Ekipler havanın kararması üzerine arama kurtarma çalışmalarına ara verdi.

Arama tarama çalışmalarına yarın sabah yeniden başlayacağı öğrenildi.

Olay

Dün sabah saatlerinde Muzaffer Çakır, balık tutmak için teknesiyle Erikliman mahallesindeki barınaktan denize açılmış, ilerleyen saatlerde Çakır’a ait teknenin boş olduğunu fark eden balıkçılar, durumu yetkililere bildirmişti.

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir