Güce Akılbaba Yaylasına Gölet Oluşturulacak

Güce Akılbaba Yaylasına Gölet Oluşturulacak.

Güce Belediyesinden Akılbaba Yaylasına Gölet Müjdesi. Güce İlçesini daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Güce Belediyesi, kırsal kalkınma yatırımları kapsamında İlçeye bağlı Akılbaba Yaylasına gölet kazandırıyor. 2017 yılında bitirilmesi hedeflenen Gölet Projesi tamamlandığında sadece sadece Güce’ye değil, çevre ilçelerde yaşayan vatandaşların da önemli uğrak yeri olacak.

Geçgel, DSİ 22. Bölge Müdür Yardımcısı Emre Akçalı başkanlığındaki heyetle birlikte Akılbaba Yaylası’nda incelemelerde bulundu.
İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Geçgel, Akılbaba Yaylası’na yapılacak olan göletin yöre turizmine büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, ‘Akılbaba projesinde sona yaklaştık. DSİ yetkilileri ile arazide incelemeler yaparak fizibilite çalışmalarını tamamladık. En kısa zamanda projemiz tamamlanarak DSİ bölge müdürlüğümüz tarafından yapım ihalesine çıkarılacaktır. Akılbaba Yaylası’na yapılacak olan gölet çok uzun yılların beklentisiydi. Güce Belediyesi olarak hayata geçirdik, programımıza aldık.’ dedi.
DSİ 22. Bölge Müdür Yardımcısı Emre Akçalı, projenin fizibilite çalışmalarının tamamlandığını belirterek,’Güce Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğünce hayata geçirilecek olan Akılbaba Yayla Gölet Projesi’nin tahkimat, peyzaj ve çevre düzenlemesini kapsayan çalışmaları devam ediyor. En kısa zamanda bu çalışmaların bitirilerek ihaleyi alan firma tarafından yapımına başlanılacaktır. Gölet projesi tamamlandıktan sonra Akılbaba Yaylası turizm açısından önemli bir merkez haline gelmiş olacak.’ diye konuştu.

Kaynak gucehaber.com

 

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir