İlçemizde Büyük Değişim Başladı

Dereli İlçesi Değişiyor

 

 

Dereli Belediyesi tarafından ilçede başlatılan dönüşüm meyvelerini vermeye başladı. Giresun’daki turizm merkezlerinin ilk durağı olan ilçemizde; Belediyemiz tarafından bir süre önce başlatılan çalışmalar sürüyor. Uzun yıllar sonra ilk defa alt ve üst yapıda değişim yapılan ilçemizde Belediyemizin başlattığı çalışmalar kapsamında Çoruh EDAŞ İl Müdürlüğü ile birlikte elektrik hatları yer altına alınırken mevcut su boruları da değişiyor. Elektrik hatlarının yer altına alınması işinde sona gelindiğini belirten yetkililer, “Yer üstünde bulunan kablolar, beton direk ve üniteleri ilgili firma tarafından kaldırılmıştır. Ayrıca merkezde bulunan trafo binası yerine daha modern bir görünümde kabin konulmuştur. İlçe merkezinin de bu trafo ve hattı sayesinde elektrik kesintilerinin minimum düzeye indirgenecektir” açıklamasında bulundular.

SU HATTINDA MODERNİZASYON

İlçe merkezinde bulunan su hatlarının yıpranmış ve eskimiş olduğunu anımsatan ve mevcut hattın daha sağlıklı ve daha modern borularla yenilendiğinin altını çizen  Belediyemiz yetkilileri, “30 sene önceki cam boru diye tabir edilen kırılgan yapıdaki pvc borular, günümüz şartlarına ve insan sağlığına uygun p100 hdpe polietilen borularla değiştirilmeye başlanılmıştır. Ayrıca bu çalışmada mevcutta bulunan demir borular değiştirilince hem hatlardaki basınç kaybı hem de su kaybı engellenmiş olacaktır” dediler. Başkanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU çalışmayla ilgili olarak, ” İlçe merkezimizde yoğun arıza veren ve aşırı derecede su kaybına sebebiyet veren su hattımızı daha sağlıklı hale getiriyoruz” dedi.

BAŞKANIMIZ BİR DİZİ TEŞEKKÜR ETTİ

İlçemizde yapılan geniş çaplı çalışmalar ile değerlendirmelerini sürdüren Başkanımız, ” İlçemizin dört bir yanında sürdüğümüz çalışmalarda son safhaya gelmiş bulunuyoruz. Alt yapı çalışmalarımızın tamamlanmasının hemen ardından Nisan ayında üst yapı çalışmalarını başlatacağız. Hızlı bir şekilde tamamlamayı planladığımız üst yapı çalışmalarımızın ardından ilçemiz turizm sezonuna hazır hale gelecektir. Çalışmalarımızda bizlerden dualarını esirgemeyen halkımıza, çalışmaların başında hazır bulunan Belediye Başkan Yardımcımız Yakup ÖZER’e, gayretli çalışmalarıyla mesai mefumu gözetmeden işine dört elle sarılan Fen İşleri personelimize ve tüm müdür ve personellerimize, yapılan hizmetlerde maddi kaynağımızı sağlayan hükümetimize, Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ’ye, milletvekillerimiz Sabri ÖZTÜRK ve Cemal ÖZTÜRK’e teşekkür ederim” dedi.

Yazar: Dereli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir