Fındığın Başkenti

Fındığın Başkenti Tescillendi

Fındığın Başkenti Uzun süredir tartışma konusu olan Başkent olayı artık bitti.

Fındığın Başkenti
Fındığın Başkenti Tescillendi

Başkent Tescillendi. Giresun Belediyesi tarafından Giresun meydanına yapılan anıt ile Fındığın Başkenti artık ilan edilmiş oldu.

 

 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Giresunumuzun simgesi, her zaman akıllarda kalacak çotanak figürlü “FINDIĞIN BAŞKENTİ GİRESUN” görseli şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

 

Daha önceleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Fındık  Fiyatları açıklarken ‘Giresun Kalite Fındık 17 TL., Levant Kalite Fındık 16,5 TL’ ifadelerini kullanarak zaten fındık için Giresun’un önemine işaret etmiştir. Bu ve benzeri sebepleri dikkate aldığımızda fındığa bir başkent ilan etmek gerekirse tartışmasız bu il Giresun’dur. Ordu bizim komşumuzdur. Elbette Türkiye’de en fazla fındık üreten illerden bir tanesidir. Ve kendisini ön plana çıkarabileceği

Fındığın Başkenti

başka argümanlar kullanabilirler. Ama fındık deyince akla Giresun gelir. Ve Başkentlik unvanı bir ile verilecekse bu il kesinlikle Giresun’dur. Ve bu gerçekten hareketle yıllardır söylediğimiz gibi bundan sonra da kıyamete kadar göğsümüzü gere gere söyleyeceğimiz ifade şudur ki; ‘Kirazın Anavatanı, Fındığın Başkenti Giresun’dur.”