Fındık Hırsızlığı Bilgilendirmesi

Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü fındık sezonunda meydana gelen hırsızlıkların önlenmesi amacıyla mahalle muhtarları aracılığıyla vatandaşları bilgilendirdi.

 

Geçmiş yıllarda meydana gelen fındık hırsızlığı olaylarının tamamının aydınlatıldığı öğrenilirken, Müdürlükten Muhtarlara yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi; “Önceki yıllarda sorumluluk alanımızda fındık hırsızlıkları oldu. Hemen hemen hırsızlık olayının şüphelilerinin tamamının tespiti yapılarak mağduriyetleri gidermeye çalıştık. Özellikle harmanlama aşamasında hırsızlık olabilir, bizler Emniyet olarak fındığın tüccara veya depoya giriş aşamasına kadar devriye hizmetlerimizi imkanlar ölçüsünde artırmaya çalışacağız. Bu süre zarfında, sizlere ve sorumlu olduğunuz mahalle sakinlerine de görevler düşmektedir. Lütfen fındıkların çalınma ihtimaline karşı tedbirlerinizi alınız. Kontrol edemeyeceğiniz yerlere, yol kenarlarına ve evden uzak alanlara fındık bırakmamaya dikkat ediniz.

Fındığı çuvalladıktan sonra kilitli yerlerde muhafaza ediniz, herkesin rahat girip çıkabileceği apartman girişleri ve kilitsiz olarak kullanılan çatı katlarına fındık bırakmayınız. Gece geç saatlerde, özellikle kamyonet tarzı şüphe uyandıran araç olması halinde 155’i arayarak bizlere bildirimde bulununuz. Bizim sorumluluk alanımız çok fazla olduğu için her yere uzun süreli devriye hizmeti veremeyebiliriz. Elimizde adli konular olmadığı sürece önleyici amaçlı kontrollerimiz zaman zaman devam edecektir”