Her Yerden Giresun’a Yardım İmamoğlu’ndan Ses Yok

Giresun’da yaşanan sel felaketi maddi ve manevi olarak tüm Giresunluları etkiledi. Bu zor günümüzde Devletin bir çok kurumu Belediyeler Gönüllüler, Yardım Kuruluşları Sanatçılar (Haluk Levent Ahbap Derneği) Müge Anlı Kırklareli Valiliğinden Ağrı Belediyesine kadar Türkiye’nin her yerinden kamyonlarla tırlarla yardım malzemeleri sel bölgelerine gönderildi. Minnettarız.

Biz bu ülkeye iki tane gönüllü alay verdik Giresun bu ülkenin temel taşlarından bir şehir. Reklamımız yok aslında gerekte yok biz böyle iyiyiz.

 

Gelelim konumuza… İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bu karmaşada unuttuk. Hiç bir yerde görmedim. Duymadım. Giresun’a yardım yolladılar mı yollamadılar mı? Araştırdım. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi aradım dediler beyaz masayı arayın oradım… Telefona çıkan bey bilmiyorum dedi. Nereden öğrenebilirim. Sosyal medya hesaplarımızda sitemizde bu tür şeyleri paylaşıyoruz dedi.

 

Eğer yoksa yardım yok diye bilir miyiz diye biraz zorladım bilemiyorum dedi. Ama aslında yok herhangi bir paylaşım. Demek ki yapılmamıştır demek oluyor. Belkide hazırlık yapılıyordur kim bilir. 10 gün geçti neredeyse ama bir kıpırdanma yok. Geçmiş olsun mesajı dahi yok.

Giresun’da miting yapmıştı. Onları deli edeceğim,  onların girdiği akılsız yola girmeyeceğim demişti.. Onlar dediği Giresun’a çıkartma yaptı yaraları canla başla sarmaya çalışıyor fakat İmamoğlu Zor gününde Giresunlunun yanında olmadı. İstanbul’da Sivaslı dan sonra en çok Giresunlular olması nedeni ile sembolik bile olsa Ekrem İmamoğlu’ndan beklerdim. Yine sınıfta kaldı… Konu bu durumu kamuoyunun taktirine bırakıyorum.