Dereli Köyleri -2

Köylerimiz-2

Küçükahmet Köyü

Küçükahmet Köyü Giresun ilinde yer almakta olup, Dereli Köyleri semtinde bulunan Küçükahmet Köyü Dereli ilçesine bağlıdır.Küçükahmet Köyü haritası konumu ise 40° 42′ 13.4460” Kuzey ve 38° 27′ 58.4640” Doğu gps koordinatlarıdır.Küçükahmet Köyü bağlı olduğu Dereli ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır. Küçükahmet Köyü Giresun şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 25 kilometredir.


Kümbet Köyü 

Kümbet Köyü Giresun ilinde yer almakta olup, Dereli Köyleri semtinde bulunan Kümbet Köyü Dereli ilçesine bağlıdır.  Kümbet Köyü bağlı olduğu Dereli ilçe merkezine 22 kilometre mesafe uzaklıktadır. Kümbet Köyü Giresun şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 41 kilometredir. Kümbet Yaylası’na idari olarak bağlı olan Aymaç Mevkii eşsiz doğa manzarası ve piknik alanı olarak yöre halkına ve misafirlere hizmet vermektedir. Ormanların kıyısında bulunan Aymaç Mevkii Kümbet Yayla merkezinin yaklaşık 2 km. kuzeybatısındadır.  Kümbet Yaylası’nın her köşesinde piknik yapılabildiği gibi Orman Bölge Müdürlüğüne ait olan Salon Çayırı Piknik Alanında günübirlik piknik yapmak mümkündür. Karadeniz’in gür ormanları arasında saklı bir cennet olan Salon Çayırı Piknik Alanı Kümbet Yayla Merkezine 1 km. mesafededir.

Kurtulmuş  Köyü

Kurtulmuş Köyü Giresun ilinde yer almakta olup, Dereli Köyleri semtinde bulunan Kurtulmuş Köyü Dereli ilçesine bağlıdır.  Kurtulmuş Köyü bağlı olduğu Dereli ilçe merkezine 4 kilometre mesafe uzaklıktadır. Kurtulmuş Köyü Giresun şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 24 kilometredir.

Maden Köyü

Maden Köyü  Giresun ilinde yer almakta olup, Dereli Köyleri semtinde bulunan Heydere Köyü Dereli ilçesine bağlıdır. Maden Köyü  bağlı olduğu Dereli ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır. Heydere Köyü Giresun şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 20 kilometredir.

Meşeliyatak Köyü  

Meşeliyatak Köyü Giresun ilinde yer almakta olup, Dereli Köyleri semtinde bulunan Meşeliyatak Köyü Dereli ilçesine bağlıdır.  Meşeliyatak Köyü bağlı olduğu Dereli ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır. Meşeliyatak Köyü Giresun şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 19 kilometredir.