Cts. Şub 24th, 2024
Giresun Dereli Kümbet Hava Durumu

Giresun Dereli Kümbet Hava Durumu 5 Günlük

Giresun Dereli Kümbet Hava Durumu;

DERELI

Hava durumu Dereli, sayfasından Meteoroloji raporlarına göre bugün ile yarın için hava durumu detaylarına ulaşabilir; ve 5 günlük hava durumu tahmini alabilirsiniz.

Giresun
GIRESUN

Giresun ve Çevresi için detaylı hava durumu tahminlerine buradan ulaşın. Anlık ve saatlik Giresun hava durumu bilgileri ile ilgili bilgi.

Giresun’da deniz suyu sıcaklıkları

Bulancak’ta deniz suyu sıcaklığı 23.2°C, Çavuşlu’da deniz suyu sıcaklığı 23.1°C… Değirmenağzı’nda deniz suyu sıcaklığı 23.9°C, Espiye’de deniz suyu sıcaklığı 23.2°C…Eynesil’de deniz suyu sıcaklığı 23.6°C, Giresun’da deniz suyu sıcaklığı 23.9°C…Görele’de deniz suyu sıcaklığı 23.2°C, Keşap’ta deniz suyu sıcaklığı 23.7°C…Maden’de deniz suyu sıcaklığı 23.8°C, Piraziz’de deniz suyu sıcaklığı 23.3°C… Talipli’de deniz suyu sıcaklığı 23.1°C, Tirebolu’da deniz suyu sıcaklığı 23.7°C…

Giresun Dereli Kümbet Hava Durumu
Kümbet Hava Durumu

 

Mesela yarınki Giresun hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 5 günlük Giresun hava durumu tahmini derelim hava’da! Hemen tıkla, öğren!

Giresun Hakkında

Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümünde yer alan Giresun İli’nin, doğusunda Trabzon ve Gümüşhane, batısında Ordu, güneyinde Sivas ve Erzincan, güneybatısında yine Sivas, kuzeyinde de Karadeniz bulunmaktadır. Bu sebeple il toprakları kıyıda yer alan dar ova şeridi, bunun arkasında yükselen ve kıyıya paralel uzanan dağlardan oluşur.

Giresun Coğrafi Yapısı

Giresun Dağları genellikle 2.000-3.000 m. yüksekliğindedir. Bunlardan en yüksek noktası 3.700 m. yüksekliğindeki Karagöl Doruğu’dur. Balaban, Gavur Dağı Tepesi, Cankurtaran, Kırkkızlar da diğer yükseltileridir. Sonra Eğribel Geçidi, Şehitler Geçidi, Fındıkbel Geçidi bu dağlar arasındaki geçitlerdir. Daha sonra bu dağların denize bakan yamaçlarının alçak kesimlerinden başlayan ormanlar bulunmaktadır. Böylece il genelinde az yer kaplayan ovaların büyük bölümü kıyı kesiminde toplanmıştır. Bu ovalar, su sorunu olmayan verimli tarım alanlarıdır. Kıyı kesimlerden başka, iç kesimlerde Kelkit Vadisi’nde Avutmuş Deresi’nin Kelkit Çayı ile birleştiği bölümde küçük, bazı düzlüklere rastlanır. Böylece Giresun Dağlarının 2000 m. yi aşan bazı kesimlerinde hayvancılık açısından önem taşıyan birçok yayla yer alır. Giresun Dağları üzerindeki bu yaylaların başlıcaları, Kümbet, Kulakkaya, Bektaş, Tamdere, Karagöl, Eğribel, Kazıkbeli yaylalarıdır.