Arama Kurtarma Komutanının Giresun İzlenimleri

Giresunda yaşadığımız güzel anlar;

Arama kurtarma operasyonuna katıldığımız ilk günden beri bölge halkının bize teveccühü görülmeye değerdi.

Dere kenarlarındaki evlerden gelen yemek,çay ve meyve ikramlarınımı söyleyeyim, bakkallarda paramızın geçmediğinimi, yemek yediğimiz lokantada hesap alınmadığınımı, yol paranız varmı mazot parası versem kabul edermisiniz diye ısrar edenlerimi, ayağınız ıslandı çorap vereyim diyen teyzelerimi yoksa tütün içtiği için tabakasını önümüze koyan amcalarımı, çeyizlik havlusunu çıkarıp bize uzatarak belkide bu kadar güzel bir iş için kirlenmeye bir daha nasip olmaz abi lütfen bununla silin diyen bacılarımızımı. Karadenizli olmaktan bir kez daha onur ve gurur duydum. Hiç tanımadığımız ablalarımızın yıkanacak elbiseniz varsa yıkayayım sabaha kadar kurutur sabah erkenden veririm diyen yüreği kocaman ablamızıda unutamam. Allahım bu necip millete zaval vermesin.

Tamga Uluslar Arası Arama Kurtarma Derneği olarak bu asil milletimizin ve Devletimizin emrindeyiz. Biran bile tereddüt etmeden Türk coğrafyasında ve Tüm insanlığa yardıma koşarak önce yüce Allahın rızasını sonrada yaradılmışların en hayırlısı olan insanımızın takdirlerini almak için canımızı ortaya koyarak görevimizi layikiyle yapmaya devam edeceğiz.

Başta Genelbaşkanımız sayin Yağız Kızılkayağ olmak üzere genel merkez yöneticilerimizi ve ülkenin her köşesinde yüreği bizimle olan il amirlerimizi ve Arama kurtarma gönüllülerimizi katkılarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tamga Arama Kurtarma Rize il amiri
Muhittin ÇATLI