Pts. Tem 22nd, 2024

Giresunspor’a Vedat Muriç Piyangosu

vedat-muriqi-giresunspor

GİRESUNSPOR, Vedat’ı 23 yaşın altında oynattığı için sözleşmedeki haktan doğan yüzde 1 oranında ‘Yetiştirme Tazminatı’ alacak.

 

Günlerdir süren pazarlıklar sona erdi, Fenerbahçe’nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriç, Lazio’ya transfer oldu.

Profesyonel Futbol ve Transfer Talimatı’nın 16. Maddesinde belirtildiği gibi; Tazminat kural olarak 23 yaşın doldurulmasına kadar futbolcunun profesyonel olarak yapacağı tüm transferlerinde ödenir.

GİRESUNSPOR’A DA PARA ÖDENECEK

Giresunspor, Vedat’ı 23 yaşın altında oynattığı için sözleşmedeki haktan doğan yüzde 1 oranında ‘Yetiştirme Tazminatı’ Alacak.

2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında yeşil-beyazlı formayı giyen Vedat, takımımızda 2 yıl oynadı. Daha sonra 2016-2017 sezonunda Gençlerbirliği, 2017-2018’de Gençlerbirliği’nde (15 maç), Ç. Rizespor (16 maç) oynadı.

İŞTE O MADDE !

MADDE 16 –YETİŞTİRME TAZMİNATI

(1) Futbolcuların eğitimi ve yetiştirilmesi 12–23 yaşları arasında gerçekleşir. Yetiştirme tazminatının hesaplanmasında TFF kayıtları esas alınır ve hesaplama eğitimin fiilen başladığı tarihten itibaren yapılır.

(4) Tazminat kural olarak 23 yaşın doldurulmasına kadar futbolcunun profesyonel olarak yapacağı tüm transferlerinde ödenir. Geçici transferlerde futbolcuyu geçici olarak transfer eden kulüp bu döneme denk gelen yetiştirme tazminatına hak kazanır.

(5) Hesaplamalarda, kulüplerin ilgili transferin yapıldığı tarihte bulundukları kategorileri esas alınır.

TFF PARAYA EL KOYABİLİR !

Muriç’in transferinden kazanılan paraya TFF’nin el koyabileceği iddia edildi.

Futbol Federasyonu’nun Giresunspor’un temlikli olan borçlarından düşmek üzere bu parayı kulübe vermeyeceği ve doğrudan borçlardan düşeceği iddia edildi.

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir