Paz. Tem 21st, 2024

Dereli Giresun Yolu Ne Zaman Bitecek Son Durum Ne

Dereli Yolu

Dereli Giresun Yolu Ne Zaman Bitecek Son Haber


Dereli Belediye başkanı Kazım  Zeki Şenlikoğlu, yapımı devam etmekte olan  Dereli Giresun Karayolu’ndaki çalışmaların havalarında düzelmesiyle hızlandığını belirtti.

ASF Yapı & İntekar Yapı iş ortaklığı ile sanat yapıları,  tarafından yapılan  karayolu tamamlandığında  14 adet köprü 1.300m, 5 adet tünel 1.318 m, otokorkuluk ve asfalt yol işleri yapılacaktır.

Tamamlandığında Dereli ile Giresun arasındaki ulaşım süresini yarı yarıya düşüre

cek yolun planlanandan önce bitirileceğinin altını çizen Başkanımız, “Bitiş tarihi 2019 olarak planlanan Dereli – Giresun Karayolu’nda çalışmalar hızlandı. Yüklenici firma 2019’dan önce bitirmek için uğraş verdiklerini belirtti. Biz de 2018 Baharı’nda yolun bitirileceğini düşünüyoruz” dedi.

YATIRIMLAR SÜRECEK

Mevsim şartlarının düzelme eğilimine girmesiyle yol yapım çalışmalarının turizm sezonu öncesi hareketlilik kazandığı vurgusu yapan Başkanımız Şenlikoğlu, “Bu yıl geçtiğimiz yıllara nazaran daha sert kış koşullarıyla mücadele ettik. Havaların ısınmasıyla birlikte karayolumuzun yapımında da hareketlilik söz konusu… Yatırımların bundan sonraki süreçte artarak devam edeceğinden kuşkumuz yok. Dereli -Giresun Yolu’nun yapım işi de bu yatırımlardan sadece biridir. Bu yatırımlarım ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli olmak üzere, hükümetimize, milletvekillerimiz Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk’e, Karayolları’na, gayretli çalışmalarından ötürü yüklenici firmaya ve Dereli Halkı’na teşekkür ederim” dedi.

 

[envira-gallery id=”425″]

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir