Pts. Tem 22nd, 2024

Dereli’de Nereler Yıkılacak İşte Yeni Dereli

Dereli Yıkılacak Binalar

Dereli’de Nereler Yıkılacak İşte Yeni Dereli

 

22 Ağustos Dereli için unutulmayacak bir tarih olarak tarihe yazıldı. Artık selden önce ve selden sonra tabirlerini sıkça duyacağız gibi. Bu zor günlerde Dereli’ye devletin tüm kurumları Kızılay Afad Bakanlıklar özellikle Süleyman Soylu ve Murat Kurum çok çaba harcadılar. Türkiye’nin her yerinden yardım yağdı (İstanbul Büyük Şehir Belediyesi istisna)  Dereli insanı bu felakette ne aç kaldı ne susuz. Herkese sonsuz teşekkürler..

Şimdi gelelim Dereli’nin yıkımına ve tekrardan yapımına. En basit cevap ile Dereli komple yıkılacak. Öncelikle bugün görmüşsünüzdür Dereli Çok Programlı Lisesi yıkıldı. Anılarımız kayboldu.

Dereli Lisesinin olduğu yere Dereli Belediye Binası ile Dereli Kaymakamlığı yeni binaları inşa edilecek. Kısaca Dereli Lisesi yerine kamu kurumları gelecek.  Konu okuldan açıldı  Giresun Üniversitesi Dereli Meslek Yüksek Okulu’da yıkılacaklar arasında.

Aslında Dereli komple yıkılacak. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı önceliğin merkez olduğunu en önce merkezi yıkıp tekrar imar edeceklerini belirtti.

ilk etapta aşağıdaki  resimde gösterilen alan hemen yıkılacak. Dereli merkeze ilk girdiğinizde sol taraf Dereli Çıkışa kadar yıkılacak. zemin yükseltilecek. Dere boyu tamamen boş kalacak imar olmayacak. park yeşil alan vb. Belediyenin olduğu yere AVM tarzında esnaflara özel bir yer yapılacak.

Dereli Yıkılacak Binalar

6 Ay içinde Toki hak sahiplerine teslim edecek. konutları bitirecek. Tam proje bitmedi Proje üstünde bakanlık çalışıyor. Ancak belirttiğimiz bölge ilk etapta kesin yıkılıyor.

Akkaya deresi üzerinde ki köprü yıkılıp yerine viyadük yapılacak. Yapılacaklar planlananlar o kadar çok şey var ki yaz yaz bitmez. Yıkılacak yer kesin diğerleriniz bilgiler kesinleştikçe yayınlayacağız.

Destek olmak için beğen paylaş yorum yaz. Teşekkürler

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir