Pts. Tem 22nd, 2024

Dereli’ye Tekstil Firmalarından Yatırım

Dereli’ye Tekstil Firmalarından Yatırım

Giresun’un Dereli ilçesi Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, tekstil firmalarının ilçeye yatırım yapmaya başladığını açıkladı. İstihdam olanaklarının artması ve ekonomik büyüme için yapılan girişimler sonucunda 200 kişinin istihdam edileceği tesislerin kurulması için çalışmalar sürüyor.

Giresun‘un Dereli ilçesi Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, bir süredir sürdürdükleri girişimler sonucu tekstil firmalarının ilçeye yatırım yapmaya başladığını söyledi.

Şenlikoğlu, gazetecilere, yöre halkına yeni iş olanaklarının sunulması amacıyla bazı tekstil firmalarının yetkilileriyle görüşme yaptıklarını belirtti.

Belediyenin, 200 kişinin istihdam edileceği tesis kurulması için arazi tahsis ettiğini anlatan Şenlikoğlu, 2 firmanın da tesis kurmak için altyapı hazırlıklarını sürdürdüğünü ifade etti.

Şenlikoğlu, Dereli’de üretilecek ürünlerin yurtdışına ihraç edileceğinin altını çizerek, “İlçemiz turizmden sonra tekstil sektöründe de önemli bir merkez haline geliyor. Ekonomimiz ve yeni iş sahası oluşturması adına hayata geçirdiğimiz projeye büyük önem veriyoruz.” dedi.

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir