Çar. Şub 28th, 2024

Eğribel Tüneli Neden Kapalı

img-2 By Dereli Haber Ağu 28, 2022 #Eğribel Tüneli
img-3Eğribel Tüneli

Eski bakan ve AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli’nin büyük gayretleri sonucu temeli atılan ve geçen yıl 22 Şubat’ta tek tüpünden ulaşıma açılan Eğribel Tüneli 20 Nisan’da bakım ve onarım için kapatılmıştı. Halen kapalı olan tünelin ne zaman hizmete açılacağı ise bilinmiyor.

Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu Bölgesi’ne bağlayan önemli güzergahlardan olan 5 bin 900 metre uzunluğundaki Eğribel Tüneli’nin ne zaman hizmete açılacağı merak konusu oldu. 2015 yılında zamanın Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Giresun Millletvekili Nurettin Canikli’nin büyük gayreti sonucunda temeli atılan Eğribel Tüneli 2021 yılında tek tüpten hizmete açılmıştı.
Canikli, 2 Şubat 2021 tarihinde hizmete açılan Eğribel Tünelinden geçerken “50 yıllık hayaldi. Gerçeğe dönüştürmek Cumhurbaşkanımız liderliğindeki AK Parti hareketine nasip oldu. Eğribel Tüneli’nin 5900 metre uzunluğundaki ilk tüpü hizmet vermeye başladı. Sanki zaman tünelinde yolculuk yapıyormuş gibi hissediyor insan. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

NE ZAMAN AÇILACAĞI BİLİNMİYOR?

Bölgede Eğribel Tünelinden sonra inşasına başlanan çok sayıdaki tünel hızla tamamlanıp hizmete açılırken Eğribel Tünelinin ne zaman hizmete açılacağı ise bilinmiyor. Vatandaşlar tünel için, “Niye açıldı, niye kapandı” yorumunu yapıyorlar. 20 Nisan’da bakım ve onarımı için hizmet veren tek tüpü de kapatılan Eğribel Tüneli ile ilgili siyasilerin yapacakları açıklama merakla bekleniyor.

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir