Giresun Dereli Yolu Ne Zaman Bitecek

Giresun Dereli Yolu Ne Zaman Bitecek

Giresun Dereli Yolu Ne Zaman Bitecek AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Dereli ve Doğankent başta olmak üzere sel felaketinden etkilenen bölgelerde konut ve iş yerlerinin inşasının hız kesmeden devam ettiğini anımsattı.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Dereli ve Doğankent’in eskisinden çok daha güzel bir hale getirileceğini belirtti. Özellikle TOKİ tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Öztürk, Dereli ve Doğankent’in eskisinden çok daha güzel bir hale getirileceğini, yeni bir Dereli ve Doğankent’in yükseldiğini savundu.

Köprü Nisan’da Dereli Yolu Yıl Sonu Bitecek

Sabri Öztürk Dereli Yolunun 2021 yıl sonu Dereli İçindeki köprünün de nisan ayında tamamlanacağını belirtti.

Milletvekili Öztürk,’Dereli, afetten en çok etkilenen bölgelerimizin başında geliyordu. Yapılacak olan yeni konut ve işyeri projeleri ile Dereli’miz eskisinden çok daha güzel olacak, tabiri caiz ise Dereli’miz küllerinden yeniden doğacak. Dereli ilçe merkezinde planlanan 71 adet konut ve 82 adet dükkân içeren projenin 23.11.2020 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup, inşaatına başlanmıştır. Konutların ve iş yerlerinin 14.06.2021 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır’ dedi.

Diğer yandan Öztürk, Doğankent ilçesi Merkez Mahallesi’nde 156 konut ve 70 dükkan projesinin inşaatının ise sürdüğünü ifade ederek, 24 Mayıs 2021 tarihinde inşaat çalışmalarının tamamlanacağını aktardı.