• Per. Ağu 18th, 2022

Giresun Kalite Fındık Fiyat Karışıklığı

0 0
Okuma Zamanı:1 Dakika, 2 Saniye

Giresun Kalite Fındık Fiyat

Fındık fiyatı ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, üreticilerin dört gözle beklediği fındıkta taban fiyatını açıkladı. Erdoğan, “2022 alım sezonunda kabuklu fındığa kg başına alan destekli olarak Levant ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira olarak açıkladık. Hayırlı olsun bereketli olsun inşallah.” dedi.

Bu açıklamaya göre Giresun kalite fındık ne kadar diğer yani Levant fındık ne kadar?  Burada bir belirsizlik oluştu gibi. Cumhurbaşkanın açıklamasını detaylı inceledik. Yetkililer detaylarını paylaşacaktır. Ancak bizim yorumumuz şu şekilde…

Erdoğan, “2022 alım sezonunda kabuklu fındığa kg başına alan destekli olarak Levant ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira olarak açıkladık. Hayırlı olsun bereketli olsun inşallah.” dedi. Burada Levant ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira 54 TL ortalama fiyattır. Bilindiği üzere iki ayrı fiyat vardır. Hatta açıklama sonrasında diğeri ile 2 TL fark var karışıklık olmasın demiştir.

Açıklamanın Ordu’da yapılmasından dolayı Giresun Kalite Fındık tabirini mümkünce kullanmamaya çalıştı. Ordulu hemşerilerimizin tepki vermemesi için. Haliyle Ordu’da miting yapıp Giresun Kalite Fındık 55 TL Levant Fındık 53 Tl olarak açıklamadı. Ortalama 54 TL dedi.

Sonuç olarak açıklamadan  anladığımız Giresun Kalite Fındık 55 TL Levant Fındık 53 TL olarak yorumluyoruz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.