Giresun’a 310 YTP Personel Alınacak

Giresun’da gerçekleşen sel felaketi sonrasında bölgeye Toplum Yararına Programı ile 310 personel alımı yapılacak. TYP personel alımı ilanları yayınlanarak 1 Eylül 2020 tarihine kadar başvuru kabul edilecek.

 

Başvuru yapacaklar için aşağıda bulunan link adresi kullanılmalıdır. Ayrıca bu alımlar öne çekildiği üzere diğer şehirlerde alımlarda süreçler içerisinde yayınlanacaktır.

TYP Personel alımı katılım şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 50 Yaşından büyük olmamak. Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak, TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması gerekmektedir.

Başvurular İŞKUR il-ilçe İŞKUR müdürlüklerinden veya aşağıda bulunan link adresi üzerinden yapılabiliyor. TYP için verilen linke tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol üst kısmında yer alan ”Ara” butonuna giriş yaparak ilanı görebilirsiniz. Başvuru şartları ve diğer detaylar da ilgili internet sitesinde yer alıyor.

TYP başvuru adresi Tıkla