Paz. Tem 21st, 2024

Giresunspor’dan Ayrılıp Giresun’a Geri Döndü

By Dereli Haber Nis 7, 2023
Giresunspor

Giresunspor geçen sezon alacakları nedeniyle sözleşmesini fesheden ve takımdan ayrılan ve hiçbir takımda forma giymeyen Joseph William Champness’i kulübe geri getirdi. Transfer yasağı bulunan Giresunspor, TFF’ye başvuru yaparak Yeni Zelandalı futbolcunun lisansını çıkartılması için başvuruda bulundu.

Giresunspor’da geçen sezon forma giyen Joseph William Champness alacakları nedeniyle kulüpten ayrıldı. Ülkesine giden 25 yaşındaki hücum oyuncusu bu süreçte herhangi bir kulüpte top koşturmadı.

Transfer yasağı bulunan Karadeniz ekibi eski oyuncusu ile yeniden anlaşarak Champness’i Giresun’a getirdi. Giresunspor, Yeni Zelandalı oyuncunun lisansının çıkması için TFF’ye başvuruda bulundu.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, “2021-2022 futbol sezonunda Giresunspor’umuzun formasını giyen oyuncumuz Joseph William Champness, geçmiş dönem alacaklarını gerekçe göstererek sözleşmesini tek taraflı feshedip takımımızdan ayrılmıştı. Mevcut durumda, kulübümüze azami katkıyı sağlamak amacıyla Giresunspor Yönetim Kurulu; kadromuzda daha önce yer alan, kulübümüzden ayrıldıktan sonra başka bir kulübe transfer olmamış ve hala sözleşme bağımızın bulunduğu Joseph William Champness’ın lisansını tekrardan aktive ederek futbol A takımımızın kadrosuna dahil etmek amacıyla girişimlerde bulunmuş konu ile ilgili talebini Türkiye Futbol Federasyonu’na iletmiştir.” ifadeleri yer aldı.

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir