• Per. Eki 6th, 2022

Haftasonu Giresun’da Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

0 0
Okuma Zamanı:1 Dakika, 46 Saniye

Türkiye genelinde koronavirüs riskine göre 4’e ayrılan illerde hafta sonu farklı kısıtlamalar uygulanacak. İllere göre hafta sonu kısıtlamaları nasıl olacak?

Giresun’da Sokağa Çıkma Yasağı ; Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye’de ‘yerinde karar’ uygulamasına geçildi. “Kademeli ve kontrollü normalleşme” kararı alınmasının ardından ilk kez bu hafta sonu yeni kısıtlamalar uygulanacak.İllerin vaka sayısına göre kısıtlamalar da değişiklik gösterecek. Bu değişiklik, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli illere göre uygulanacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SAATLERİ NASIL OLACAK?

Düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması tamamen kaldırıldı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise pazar günü devam edecek.

Yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde uygulanacak.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER: (KIRMIZI)

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Samsun, Sinop

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU)

Kırklareli, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Kocaeli, Zonguldak, Düzce, Bolu, Bilecik, Kütahya, Muğla, Antalya, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan, Kırıkkale

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI)

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Eskişehir, Afyon, Isparta, Ankara, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Maraş, Antep, Hatay, Malatya, Sivas, Erzincan, Dersim, Elazığ, Erzurum, Kars

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ)

Uşak, Urfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır

 

GİRESUN’DA KISITLAMA NASIL OLACAK?

Giresun’da diğer tüm kırmızı renkteki illerde uygulanan kısıtlamalar geçerli olacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde uygulanacak.

İSTANBUL’DA KISITLAMA NASIL OLACAK?

İstanbul’da da diğer tüm turuncu renkteki illerde yuygulanan kısıtlamalar geçerli olacak. İstanbul Valiliği, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nasıl uygulanacağına dair açıklama yayımladı.

İstanbul Valiliği tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada, “Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma saat 21.00­ ile Cumartesi 05.00 arasında ve Cumartesi saat 21.00 ile Pazartesi 05.00 arasındadır. Cumartesi günleri saat 05.00­ ile 21.00 arasında kısıtlama yoktur” ifadelerine yer verildi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.