• Sal. Tem 5th, 2022
  0 0
  Okuma Zamanı:54 Saniye

  Kırklareli’nden Üç Tır Yardım

  Kırklareli’den sel ve heyelan felaketinin yaşandığı Giresun’a 3 tır yardım gönderildi.

  Geçtiğimiz günlerde sel ve heyelan felaketi yaşayan Giresun’da yaralarının sarılması için Kırklareli Valiliğince 3 tır, gıda yardımları hazırlandı. Hazırlanan 3 adet yardım tırı dualar eşliğinde yola koyulup Giresun’a ulaştırıldı.

  Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, “Geçmiş olsun Giresun yanınızdayız. Sel felaketinin yaralarını birlikte saracağız” denildi.

  Giresun’a Yardımlar Çığ Gibi Büyüdü

  Yaşadığımız sel sonrası Türkiye’nin bir çok yerinden kurumundan Giresun’umuza yardım yağdı. Yalnız olmadığımızı hissettirdiler.

  Giresun’a yardım yapan İlleri dernekleri devlet kurumlarını saymak ile bitiremeyiz.  Afyon Belediyesi Ağrı Belediyesi Gümüşhane Belediyesi, Ordu Belediyesi, Samsun Belediyesi Sivas Belediyesi, Çorlu Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi uzayıp gidiyor.

  Haluk Levent ve Ahbap Derneği Müge Anlı Gönüllüleri, İHH daha yazamadığımız bir çok dernek ve sivil toplum örgütü. İlerleyen günlerde bu konuda bir çalışma yaparak özellikle Dereli’ye yardım yapan tüm kurum ve kuruluşları listeleyeceğiz.

  Tüm Türkiye Giresun’un yanında olmak yaralarını sarmak için mücadele ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ismini hiç görmedik. İstanbul nüfusunun Sivalıdan sonra en çok Giresunlulardan oluşması nedenli ile Giresun’un unutulmaması lazımdı.

  Canları sağolsun….

  Yardım eden etmeyen herkese teşekkürler…

  Happy
  Happy
  0 %
  Sad
  Sad
  0 %
  Excited
  Excited
  0 %
  Sleepy
  Sleepy
  0 %
  Angry
  Angry
  0 %
  Surprise
  Surprise
  0 %

  Average Rating

  5 Star
  0%
  4 Star
  0%
  3 Star
  0%
  2 Star
  0%
  1 Star
  0%

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.