• Paz. May 22nd, 2022

  Mican Filminin Giresun’da Çekildiğini Biliyormuydunuz

  ByDereli Haber

  Şub 17, 2022
  0 0
  Okuma Zamanı:1 Dakika, 24 Saniye

  Kanal 7’de ekranlara gelen Mican adlı film hakkında detaylar araştırılıyor. Vatandaşlar Mican filmi nerede çekildi sorusuna yanıt arıyor. Yönetmenliğini Zeynep Tor’un yaptığı filmde öğretmenlikten eşkıyalığa uzanan bir yaşam öyküsü ele alınıyor. Peki, Mican filmi nerede çekildi? Mican ne zaman, kaç yılında çekilmiştir? Mican filmi konusu ve oyuncuları

  Mican filmi nerede çekildi sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Memleket Hikayeleri kuşağının bu haftaki hikayesi Giresun yöresine ait “Mican” türküsünün öyküsünü ele alan Mican filmi nerede çekildi? Mican ne zaman, kaç yılında çekilmiştir? Mican filmi konusu ve oyuncuları

  Giresun’un şirin bir köyünde öğretmenlik yapan Mican, köyün güzel kızı Selvi’ye sevdalıdır. Askere çağrılan genç, elini çabuk tutar ve köyün muhtarı ile birlikte Selvi’yi babasından istemeye gider. Genç kızın babası Kör Süleyman Mican’ın askerlik durumundan memnun olmasa da Selvi’yi Mican’a verir.

  akat Mican’ın askere gitmesini fırsat bilen Süleyman fındık bahçeleri karşılığında kızını bir başkasına verir. Olaydan haberdar olan Mican asker ocağından kaçarak köye gelir. Kahvede çıkan tartışmada Süleyman bir çay bardağının boynunu kesmesi sonucu ölür. Olayın verdiği panikle dağlara doğru kaçan Mican ayağı takılarak düşer ve bayılır. Eşkıyalar tarafından bulunan delikanlı geri dönmekten korktuğu için gruba katılır ve bir süre sonra da lider olur.

  Giresun’a maden aramak için gelen Patricia’yı dağda gören Mican genç kıza sevdalanır. Patricia’nın kardeşi Jose’yi ülkeyi terk etmesi için tehdit eder ve madeni basacağını söyler. Jose, Kel Seyit ve askerlerle işbirliği yaparak asker kaçağı Mican’a pusu kurar.

  Çıkan çatışmada Patricia’yı kurtarmak için kendini ateşe atan Mican’ı zor bir sınav beklemektedir…

  Ümit Tombak, Gülşah Şahin, Selin Altay, Mehmet Tepe, Fahri Aktürk, Ayhan Eroğlu, Ebru Gullik

  Film, 2006 yapımıdır.

  • Yönetmen: Zeynep Tor
  • Senaryo: Hayriye Ersöz
  • Müzik: H. Avni Uygun

  Happy
  Happy
  0 %
  Sad
  Sad
  0 %
  Excited
  Excited
  0 %
  Sleepy
  Sleepy
  0 %
  Angry
  Angry
  0 %
  Surprise
  Surprise
  0 %

  Average Rating

  5 Star
  0%
  4 Star
  0%
  3 Star
  0%
  2 Star
  0%
  1 Star
  0%

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.