• Per. Eki 6th, 2022

Selden Dolayı Yağlıdere Tahliye Ediliyor

0 0
Okuma Zamanı:1 Dakika, 24 Saniye

 

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde bugün yaşanan şiddetli yağışların ardından sel meydana geldi. İlçe merkezinden geçen Yağlıdere Deresi’nin ve yan kollarının taşması sonucu yollar göle dönerken araçlar göle dönen yollarda güçlükle ilerledi.

 

Doğu Karadeniz’i etkisi altına alan sağanak yağış Samsun ve Ordu’nun ardından bugün Giresun’da da etkili oldu. Giresun il merkezinde hayatı olumsuz yönde etkileyen yağışlar Yağlıdere ilçesinde de etkili oldu. İlçe merkezinden geçen Yağlıdere Deresi’nin ve yan kollarının taşması sonucu yollar göle dönerken araçlar göle dönen yollarda güçlükle ilerledi.

 

Giresun’da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur nedeniyle bazı ilçelerde sel ve heyelan meydana geldi. Sel suları sokaklardaki araçları sürükledi. Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü verilerine göre etkili olan sağanak yağışta metrekareye ortalama 52 kilogram yağış düştü. En fazla yağış ise metrekareye 82,7 kilogram ile Bulancak ilçesine ve 80,8 kilogram ile Yağlıdere ilçesine düştü. Öte yandan AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, “Şu ana kadar 3 kişinin Dereli ilçesinde selde kaybolduğu yönünde bilgi geldi. Konu araştırılıyor” dedi.

Giresun’da özellikle Piraziz ve Dereli ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı.

Bazı yerlerde heyelanlar meydana gelirken yollar kapandı. Mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ve AFAD ekiplerince kurtarıldı.

SEL SULARI ARAÇLARI SÜRÜKLEDİ

Dereli ilçesinde Akkaya deresi taşarak sele neden oldu. İlçe merkezinde etkisini arttıran sel ATM’leri yerinden söktü.

Park halindeki araçları sürükledi. İlçede birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı.

YAĞLIDERE VE BULANCAK’TA SEL İLE HEYELAN

Yağlıdere’de akşam saatlerinde başlayan etkili sağanak, sel ve heyelana neden oldu. İlçe merkezinden geçen Yağlıdere Deresi’nin ve yan kollarının taşması sonucu yollar, göle dönerken araçlar güçlükle ilerledi.

 

SON DAKİKA

 

Yağlıdere üzerinde bulunan hes barajlarının patlama ihtimaline karşı Yağlıdere ilçesinin tahliye edildiği gelen bilgiler Arasında… Kesinleştirmeye çalışıyoruz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.