Pts. Tem 22nd, 2024

Soylu’dan Giresun İl Özel İdaresine Neşter

Süleyman soylu giresunda

 Yıllardan bu yana kamuoyunda çeşitli spekülasyonlara neden olan Giresun İl Özel İdaresi yönetimine İçişleri bakanı Süleyman Soylu neşteri vurdu. Genel Sekreter Hüseyin Taşkın’ı görevden alan Bakan Soylu, yerine mülkiye müfettişi atadı.

Özel İdarenin, başta verdiği ihaleler olmak üzere tüm işlemleri incelemeye alınacak. Operasyonun Özel İdarenin diğer birimlerinde de devam etmesi bekleniyor

Giresun kamuoyunda yıllardan bu yana yaptığı ihalelerin yanı sıra çeşitli kesimlere de yaptırdığı işlerle adından sıkça bahse-dilen ve maddi yönden iflas ettiği öne sürülerek çeşitli taşınmazlarını da geçmiş dönemlerde satışa çıkaran bir bölümünü de satan Giresun İl Özel İdaresi’ndeki kötü yönetimi en sonunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu el koydu.
Bakan Soylu, önceki gün iddiaların odağındaki isim Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın’ı görevden aldı. Taşkın’ın yerine ise deneyimli bir isim olduğu bildirilen mülkiye müfettişi Selçuk Aslan’ı atadı.

SEL AFETİNDE HER ŞEYİ GÖRDÜ

Özellikle Giresun’da yaşanan sel felaketi nedeniyle uzunca bir süre bölgede kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu süreç içerisinde Özel İdarenin işleyişini yakından görme imkanı da buldu. Soylu’nun Genel Sekreter Hüseyin Taşkın’ı görevden almadan önce kanaatini AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Kadir Aydın’ı da arayarak paylaştığı bilgisine ulaşıldı.

VERİLEN İHALELER VE İŞLER İNCELENECEK

Edinilen bilgilere göre önümüzdeki günler içerisinde Giresun’a gelerek görevine başlaması beklenen yeni Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk Aslan’ın, Hüseyin Taşkın dönemindeki tüm ihaleleri ve işleri inceleyeceği belirtiliyor.
Selçuk’un incelemeler sonucunda İl Özel İdaresinde bazı birim müdürlerini de görevden alabileceği kaydediliyor.

 

Haber:Cavit Özdemir yeşilgiresun

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir