Pts. Tem 22nd, 2024
Baydarlı Güngerit Göletine Nasıl GidilirBaydarlı Güngerit Göletine Nasıl Gidilir

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde bulunan Baydarlı Güngerit Göleti doğal manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Baydarlı Göleti Nerede Nasıl Gidilir? Yeşil örtünün ortasında bulunan gölet yaz-kış farklı bir güzelliğe bürünmektedir. Vatandaşların gözde mesire alanı içinde yer alan gölet Ordu sınırına yakın bir bölgede bulunmaktadır. Gökyüzünün ve göletin mavisi ile karıştığı güzellikleri yaşamak isteyenler doğa harikası mekana ilgi gösteriyor.

"<yoastmark

Tokat’ın Reşadiye ilçesi Karadeniz Bölgesi’nin yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor. Yeşil örtünün ortasında bulunan gölet yaz-kış farklı bir güzelliğe bürünmektedir. Vatandaşların gözde mesire alanı içinde yer alan gölet Ordu sınırına yakın bir bölgede bulunmaktadır. Gökyüzünün ve göletin mavisi ile karıştığı güzellikleri yaşamak isteyenler doğa harikası mekana ilgi gösteriyor.

Baydarlı Güngerit Göleti Yolu Tarifi
Baydarlı Güngerit Göleti Yolu Tarifi

Baydarlı Göleti Nerede Nasıl Gidilir ?

Tokat Reşadiye ilçesi Baydarlı Köyü sınırları içerisinde olan gölet ulaşım genel olarak rahattır. Sonuç olarak Reşadiye’den 30 km Ordu sınırında bulunan Baydarlı Köyüne yola çıkıyoruz. Baydarlı Köyü içinden geçerek Baydarlı Jandarma Karakol Komutanlığı’nın önüne kadar geliyoruz. Daha sonra dümdüz beş dakika daha devam ediyoruz. Sonuç olarak istediğimiz yere gelmiş olacağız.

Şöyle ki Karadeniz tarafından gelecekseniz Reşadiye’ye doğru (Aybastı-Reşadiye Yolu)  gelecek; ancak Reşadiye’ye gelmeden Bereketli Köyü girişinden Hasaşeyh Beldesi yönüne döneceksiniz. Aybastı’dan sonra yollar çok iyi değil.

 

Baydarlı Göleti Harita
Baydarlı Göleti Harita

 

HER YERDEN GELEN VAR

Yayla yolu üzerinde bulunan gölete doğa sporu ve doğa fotoğrafçıları da ilgi gösteriyor. Yöre sakinlerinden Celal Polat, “Burası Karadeniz’in incisi, güzel bir gölet. Buraya çevre illerden, ilçelerden, Sivas’tan, Samsun’dan Mesudiye’den, Ordu’dan, Amasya’dan ve Tokat’ın ilçelerden gelen çok misafirlerimiz var. Bu manzarayı görenler bir daha bırakmak istemiyor. Kuzularla, koyunlarla fotoğraf çekiliyorlar. Bu gölün etrafında oltayla balık tutmaya çalışıyorlar” dedi.

DOĞA HARİKASI MEKAN

Gökyüzünün ve göletin mavisi ile karıştığı güzellikleri yaşamak isteyenler doğa harikası mekana ilgi gösteriyor. Yayla yolu üzerinde bulunan gölete doğa sporu ve doğa fotoğrafçıları da ilgi gösteriyor.

Yöre sakinlerinden Celal Polat; “Genellikle burası Karadeniz’in incisi diyeyim, güzel bir gölet. Buraya çevre illerden, ilçelerden, Sivas’tan, Samsun’dan Mesudiye’den, Ordu’dan, Amasya’dan ve Tokat’ın ilçelerden gelen çok misafirlerimiz var. Bu manzarayı görenler bir daha bırakmak istemiyorlar. Çok ilgisini geliyorlar. Kuzularla, koyunlarla fotoğraf çekiniyorlar. Bu gölün etrafında oltayla balık tutmaya çalışıyorlar” dedi.

About Author

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir