• Per. Eki 6th, 2022

Erdoğan’dan Dereli İçin Yeni Açıklama

0 0
Okuma Zamanı:48 Saniye

Erdoğan’dan Dereli İçin Yeni Açıklama

 

Kabine toplantısı sonrası basın açıklaması yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan Giresun ve ilçelerinde yaşanan sel felaketine ilişkin yeni destekler hakkında bilgi verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan basın açıklamasında Giresun ve Dereli’ye uzun bir zaman ayırarak; vergi mükellefi olan sel madurlarına vergi affı ve uzun vadede ödeme taksitli ödeme gibi kolaylıklar sağlayacaklarını belirtti. Vergi konusunda detaylar çok fazla olduğundan haberimizde detaylara girmiyoruz.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında 3 bakanın İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ulaştırma Bakanı Murat Kurum’un sel sonrası hemen bölgeye giderek çalışmalara başladıklarını söyledi.  Ayrıca Enerji  Bakanı Fatih Sönmez ile Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nunda Giresun ve Dereli’ye gitmeleri konusunda talimat verdiğini belirtti. Zarar gören enerji hatlarının çabucak giderilmesi ve ulaşım, yol köprü gibi eksiklerin giderilmesi adına bakanları görevlendirdiğini belirtti.

Bakanlar kurulunun 5 bakanının yaşanan sel sonrası bölgemizde olması yaşanan can ve mal kayıplarına rağmen devletin vatandaşın yanında olduğunu göstermiştir. Mutlak suretle bu durum Giresunlularda memnuniyet yaratmıştır.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.