• Per. Eki 6th, 2022

Kayıp Kemal Amcanın Kızı Veryansın Etmişti Ama…

ByDereli Haber

Ağu 24, 2020
0 0
Okuma Zamanı:1 Dakika, 9 Saniye

Kayıp Kemal Amcanın Kızı Veryansın Etmişti Ama…

Selde kayıp olan  Kemal Akar’ın kızı ne belediye başkanı var yanımızda, bir kere bize geçmiş olsun bile demedi. Hiçbir çalışma bile yok. Sen bizim başkanımızdın hani ne oldu? şeklinde söylemişti.

Ancak görünen o ki durum hiç öyle değil. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum aile için elinden ne geliyorsa fazlasıyla yaptığı görülüyor.

Evleri dere yatağında olduğundan yıkılacak binalar arasında… Murat Kurum bizzat kendi çabaları ile aileye Dereli’de ev buldu ev sahibini kendi aradı ve aileye tahsis etti. Evin durumunu görmek için kiralanan eve giderek eksikliklerini tespit edip giderilmesi için talimat verdi.

 

Kemal Akar’ın kızının babasını kaybetmesi üzüntüsü ile böyle bir tepki verdiğini düşünüyor bir an önce bulunmasını ümit ediyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel felaketi yaşanması üzerine gittiği Giresun’da incelemelerini sürdürüyor. Bakan Kurum, yaptığı incelemeler sırasında Dereli ilçesinde eşi selde kaybolan ve evi hasar gören bir kişi için telefonla ev sahibini arayarak ev kiraladı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Giresun Dereli’de selde eşi kaybolan Zeynep ablamızın hasar gören evinden taşınma işlemini derhal başlattık. Kiraladığımız evi kendileri için hazırladık. Tekrar ev sahibi olmaları ve bir an önce kendi evlerine taşınmaları için de hızla hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Kurum’un, paylaşımında yer alan videoda Giresun’da yaptığı incelemelere ve yaşanan selde eşi kaybolan ve evi hasar gören kadının evinin kiralanması ve eksiklerinin giderilmesi için verdiği talimatlar yer aldı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.