Pangal Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir?

 

Pangal Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir ?  Pangal Şelalesi kimileri için serinlemenin en güzel yeriyken, fotoğraf tutkunları içinse güzel fotoğraf manzarası oluşturuyor.


Karadeniz Sahil Yoluna 19 kilometre mesafede bulunan Espiye Pangal şelalesini mutlaka görmeniz gerekiyor. Şelalenin ortalama 15 derecelik buz gibi suyunda serinlemek isteyenler, şelalenin yolunu tutuyor. İlçe merkezine 19 kilometre mesafede, Soğukpınar Belde sınırları içerisinde Gelivera deresi üzerinde bulunan Pangal Şelalesi, 30 dereceyi bulan aşırı sıcakların etkisinden kurtulmak isteyenlerin akınına uğruyor. Fındık bahçeleri arasındaki şelale sadece yöre insanını değil zaman zaman yerli ve yabancı turistler de ilgi gösteriyor.

Yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki şelalenin ortalama 15 derecelik buz gibi sularına atlayan ya da şelalenin oluşturduğu göle de girenler serinliyor. Pangal Şelalesi aynı bölgede bulunan Yedi Değirmenler Milli Parkı ile ziyaret edilen turizm alanlarından birisi

Pangal Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir
Pangal Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir

olurken, diğer taraftan ise Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde Çağlayan köyünde yaklaşık 40 metreden akan şelale ise fotoğraf tutkunlarının ziyaret ettiği yerler arasında bulunuyor. Giresun gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

                                                                      

Pangal Şelalesi Nerede; Giresun Pangal Şelalesine Nasıl Gidilir, Pangal Şelalesi

İlçe merkezine 19 kilometre mesafede, Soğukpınar Belde sınırları içerisinde Gelivera deresi üzerinde bulmaktadır.

Karadeniz Sahil Yolundan Espiye ilçe Merkezine geldikten sonra

Pangal Şelalesi Espiye
Pangal Şelalesi Espiye

Soğukpınar Beldesi istikametine 19 km gitmeniz gerekiyor.

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı güzergahında bulunan şelaleye uğramadan geçilmiyor. Bir süre öncesine kadar sadece yöre halkı tarafından bilinen Pangal Şelalesi Yedi Değirmenler Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılmasıyla yerli ve yabancı turistlerin gözde merkezlerden biri haleni geldi. Sıcak havaların baş göstermesi ile birlikte gün içerisinde yüzlerce kişinin ziyaret ettiği sahip olan şelalenin çevre düzenlemesiyle daha da turistlik bir yer haline geleceği ifade ediliyor.

 

Giresun Pangal Şelalesine Nasıl Gi